-

Samsung Galaxy S2 ICS Kurulumu

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S2, performansı ile hala pek çok cihazı geride bırakıyor. ICS güncellemesini alan Galaxy S2’nin Resmi Android 4.0.3 sürümünü adım adım yüklüyoruz.SamsungGalaxy S2 için Android 4.0.3 güncellemesini resmen duyurdu.Mart ayının ortalarında çıkan güncelleme, ülkemize resmen gelmedi. O yüzden OTA ya da Kies üzerinden gözükmüyor.

Fakat yurt dışında çıkan ROM’larda Türkçe’nin kurulu olduğu versiyonubulduk ve root yapmadan direk yükledik. Bu sayede telefonun hem garantisi gitmiyor, hem de güncellemenin Türkiye’ye gelmesini beklemiş olmuyorsunuz.

Adım adım, en ince ayrıntısına kadar kuruluma başlayalım. Sizin GalaxyS2‘niz de dondurmalı sandwich olsun.

Samsung Galaxy S2 Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich Kurulumu için Gerekli Dosyalar:

GT-I9100_SEB_I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_I9100XXLPQ.tar adlı dosya, Samsung‘un resmi Android 4.0.3 ROM‘u. 640 MB boyutundaki bu dosyayı, Odin yardımı ile telefona kuracağız. Ben telefonu Root’lu kullandığım için en son root yapmanızın da nasıl olacağını yazacağım. Ama root garantiyi bozabiliyor. Bu noktada hiç bir mesuliyetimizin olmadığını belirtmek istiyorum. Root yapabilirsiniz ya da yapmayabilirsiniz. Android 4.0.3 güncellemesi ile herhangi bir alakası yok.

GT-I9100_SEB_I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_I9100XXLPQ.tardosyasını 7-Zip yazılımı ile sıkıştırdık. 640 MB‘dan, 350 MB seviyesine indirdik. Dosyayı buradan indirebilirsiniz. Dosyayı 7-Zip içerisinden çıkarmayı unutmayınız.

Daha sonra ROM dosyasını telefona flashlamada kullanacağımız Odin3adlı programı indiriyoruz. Yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Artık gerekli dosyaları indirdik ve telefona kuruluma başlayabiliriz

Samsung Galaxy S2 Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich Kurulumu:

1. Adım:

Samsung Galaxy S2‘yi elinize alın ve ayarlar – geliştirici seçenekleri kısmına giderek, USB Hata ayıklama kısmını aktifleştirin. Bu adımı sakın atlamayın.

2. Adım:

İndirdiğimiz GT-I9100_SEB_I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_I9100XXLPQ.tar.7zadlı ROM dosyasını bir klasöre çıkartın ve daha sonra indirdiğimiz Odin3adlı programı çalıştırın.

3. Adım:

Samsung Galaxy S2 telefonunuzu kapatın. Telefonunuzun güç düğmesi, ses kısma düğmesi ve home tuşuna aynı anda basarak yükleme moduna ( download mode ) alın. Warning yazılı ekranı görünce ses açma tuşuna basın. Karşınıza Android logosu çıkacak.

4. Adım:

Samsung Galaxy S2 telefonunuzu, USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayara bağladğınız an Odin3 programındaki ID:COMkısmına ait bölümün sarı olduğunu göreceksiniz. İşte artık yükleme işlemlerine başlayabiliriz.

5. Adım:

Yükleme işlemine başlıyoruz. Yukarda gördüğünüz Odin programında PDA butonuna tıklayın ve indirdiğimiz GT-I9100_SEB_I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_I9100XXLPQ.tar adlı dosyayı seçin.

6. Adım:

PDA kısmında indirdiğimiz ROM’u seçip 5. adımı bitirdikten sonra, Startbutonuna basıyoruz. İşlem tamamlanıp, telefon yeniden açılıp kapanana kadar dokunmadan bekliyoruz.

7. Adım:

Telefonunuz açılınca kapatın ve bilgisayarla bağlantısını kesin. Ses açma, ev tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutarak kurtarma kipine girin. Kurtarma kipine girince “Wipe data/factory reset” ve “Wipe Cache partition” işlemlerini uygulayın. İşlemler bitince telefonunuzu yeniden başlatın.

Bundan sonra telefon açıldığında Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich‘li olarak açılacak. Telefonu Rootlamak isteyen kullanıcılar için bundan sonraki adımları anlatıyorum. Root yapmak istemeyenler buradan sonraki adımları uygulamasınlar.

8. Adım:

Telefonda tekrar USB hata ayıklamayı aktifleştirin ve telefonu tekrar kapatıp yükleme moduna alın. BKNZ 3. Adım.

9. Adım:

Buradaki  CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.tar adındaki dosyayı indirin ve bir klasöre açın.

10. Adım:

Yine Odin 3 programını açıyoruz. USB kabloyu bağlıyoruz ve ID:COM kısmı tekrar sarı olacak ve  PDA butonuna tıklayıp, indirdiğimiz CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.tar dosyasını seçeceğiz ve start düğmesine basacağız.

Telefon yeniden başlayacak ve menüde superuser uygulamasınıgöreceksiniz. Telefonunuz artık hem Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich’e kavuştu hem de Root’lu olmuş oldu.

 

GÜLE GÜLE KULLANIN

SDN – ShiftDelete.Net

Benzer Konular

Samsung Galaxy S5 Kullanıcılarına ayar önerisi

Samsung Galaxy S5 Kullanıcılarına ayar önerisi

Yeni bir Samsung Galaxy S5 aldınız.Kullanıcı arayüzleri ve yazılım özellikleri itibariyle yüzlerce seçenek sizlere sunuluyor....

Samsung Galaxy S3 için Android 4.2.2 Güncellemesi

Samsung Galaxy S3 için Android 4.2.2 Güncellemesi

Şubat ayında Galaxy S3 için Android 4.2.1 işletim sistemi güncellemesinin deneme sürümünü sızdıran Sammobile, bugün...

Samsung Galaxy S2 İçin Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi

Samsung Galaxy S2 İçin Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi

Samsung’un 2 yıl önce piyasaya sürdüğü amiral gemi akıllı telefonu nihayet beklenen yeni işletim sistemi...

HTC One S için Jelly Bean Güncellemesi

HTC One S için Jelly Bean Güncellemesi

Yaptığı açıklama ile yıl sonuna kadar HTC One S modeli için Android Jelly Bean Güncellemesinin...

Google Nexus 4 ve Nexus 10 için Android 4.2.1 Jelly Bean Güncellemesi

Google Nexus 4 ve Nexus 10 için Android 4.2.1 Jelly Bean Güncellemesi

Google, android işletim sistemli cihazlar için Jelly Bean kod adını taşıyan 4.2 sürümlü işletim sistemi...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. hasan korkmaz dedi ki:

    kardeşim şimdi odin e pda ya yükledim dediğin dosyayı sonra start dedim herşey düzgündü soonra baktım sonuçta bşey çıkması biraz bekledimm bataryayı çıkardım yeniden taktım bidaha giremedim recovery menüsüne şu yazıyo firmwareupgrade encountered an issue.please select recovery mode in kies &try again
    ne yapabilirim lütfen yardım

  2. for dedi ki:

    hocam az önce yükledim ama simi görmüyor . açılışta sim ancak şifresiz olursa simi göryor yani sim kilit penceresi ekrana gelmiyor.

Yukarı
Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Galaxy S II için Android 4.0 ICS Güncellemesi Türkiye’de Yayınlandı

Bugünlerde Galaxy S III haberleri ile gündemde olan Samsung, yüksek satış başarısı yakaladığı Galaxy S II modeli için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesini...

Kapat
Android Haber ve Uygulama Merkezi | Apk indir


Content Protection by DMCA.com